MVK BRNO 2017 - INTERFELIS

Zhodnocení výstavy Brno 2017

Ve znamení 50. výročí od založení naší ZO36 Brno se konaly letošní dvě mezinárodní výstavy koček INTERFELIS (v pořadí 76. a 77). Naše ZO 36 Brno vznikla po založení ČSCHK jako druhá v naší republice již v březnu roku 1967.

Rovněž je již dlouholetou tradicí, konání MVK INTERFELIS v rámci výstavy PROPET na BVV. Udělalo nám velikou radost, že v sobotu naši výstavu navštívil pan Eric Reijers, generální sekretář mezinárodní organizace FIFe, předseda ústřední komise ČSCHK, předseda vystavovatelské a posuzovatelské komise ČSCHK. Bylo to od něho velice milé, že si ve svém nabitém programu udělal čas a přišel se za námi podívat. Také nás potěšilo, že se mu na výstavě líbilo a že ji pochválil.

Výstava se opravdu povedla. Konala se jako vždy v přátelském duchu, vše probíhalo, jak mělo v pohodě a beze zmatků. Samozřejmě problémek byl – počasí. Někomu vadilo horko, které se ovšem nesoustředilo pouze na BVV ale na celou republiku, tudíž i na všechny byty a domy. V ranních hodinách, si někteří vystavovatelé stěžovali, že je od klimatizace chladno a hluk, později, i když už byla opět zapnuta, že je horko. Jak již někdo moudrý řekl: člověk je tvor stále nespokojený, ale kočky to většinou nesly stoicky – prostě od koček bychom se měli učit. Na výstavě byl po celé dva dny přítomen veterinární lékař, který pravidelně obcházel klece a prohlížel stav kočiček, žádná kočička nepotřebovala ošetření. Celý den byla přítomna i lékařka, která byla k dispozici, pokud by bylo někomu nevolno či kolaboval. Za celé dva dny, ošetřila jednu poraněnou ruku.

Vedení naší ZO 36 Brno neobdrželo žádnou oficiální stížnost  k průběhu výstavy. S organizací výstavy byli spokojeni vystavovatelé, kteří přijeli na výstavu nejen z Čech a Slovenska, ale i z Ukrajiny, Ruska, Polska, Rakouska… Všichni se těšili, že krásné ceny, které věnovali naši sponzoři OD Tesco Dornych, knihy Dobrovský, Hills a další vyhrají právě jejich mazlíčci. Spokojeni byli i posuzovatelé a návštěvníci, kteří mnohá plemena koček viděli poprvé v životě. Vystavovatelé také měli možnost prohlédnout si i ostatní pavilony BVV, kde byli vystaveni psi, králíci, slepice ad.

Jako každoročně jsme poskytli azyl pro stánek útulku SOS Hodonín, kteří se starají o opuštěné kočičky a kde byla možnost koupit si, jak hračky pro kočičky, tak i „parádu“ pro sebe.

Velkým zpestřením sobotního odpoledne byla návštěva chovatelů exotických zvířat, která všechny nadchla. Mohli si totiž pohladit živou surikatu Pipi, ochočenou fretku a hlavně se seznámit nebo se i povozit na hřbetě obrovského želváka Pepy. Nadšení, hlavně mladších návštěvníků a účastníků výstavy, neznalo mezí!

Oba dva dny se mohli zájemci účastnit i přednášek o kočkách a o felinoterapii a pomazlit se s kocourem Sweetym a Amurem. Chvílemi ani podium vedle Králičího hopu nestačilo pojmout množství zájemců o kontakt s těmito „PÁNY KOCOURY".

Nakonec jsme se mohli všichni opravdu upřímně radovat spolu s vítězi, kteří obdrželi hodnotné ceny - televizory, odšťavňovače, mixéry, kvalitní knihy, skleněné plakety a další věci a především se potěšit z prezentace různých krásných plemen kočiček.

Celou výstavu rozjasnily a zkrášlily obrázky hlav koček, které vytvořily hospitalizované děti z Mateřské školy při FN Brno, p.o. Jejich výstava kočičích obrázků se jmenovala Miss kočka a tyto kočky byly opravdu zajímavé.

Nelze než poděkovat všem, kteří výstavu pomáhali uskutečnit a to nejen členům výstavního výboru, ale i vystavovatelům, posuzovatelům, neúnavným stevardům, sponzorům…. Také moc děkujeme vedení BVV a těšíme se na spolupráci v letech příštích. Doufáme, že za rok se naše výstava opět vydaří!

Atmosféru obou výstavních dnů si můžete přiblížit prostřednictvím přiložených fotografií a ty určitě vypovídají pravdivě :-).

Fotografie MVK INTERFELIS Brno 2017

Odkaz na fotografie

Výsledky výstavy Brno 2017

Výsledky ke stažení

Sobota , Sobota BIS , Neděle , Neděle BIS

Katalog ke stažení

Katalog , Dodatek 1 , Dodatek 2

MVK INTERFELIS sponzorují: Tesco, Knihy Dobrovský, Hill’s Pet Nutrition s.r.o., Q4PETS a NUTRAMCeny pro vítěze věnované sponzory

MVK BRNO 2016

Zhodnocení výstavy Veselé kočky a šťastné dítě

Mezinárodní výstava koček naší specializované organizace ZO36 Brno

Ve dnech 25. 6. a 26. 6. 2016 proběhla naše další Mezinárodní výstava koček spojená se soutěží „Veselé kočky a šťastné dítě“ o nejlepší obrázek kočky (obrázky namalovaly děti z Mateřské školy při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace, které tuto školu navštěvovaly během své hospitalizace ve Fakultní nemocnici Brno). Výstava byla pořádaná naší ZO36 Brno za účasti a finanční podpory JMK, především za podpory pana Mgr. Marka Šlapala, náměstka hejtmana, který naši výstavu slavnostně zahájil, prohlédl si vystavené kočky - živé i namalované a vybral svůj vítězný obrázek. Své kladné a vtipné hodnocení ihned zveřejnil na své facebookové stránce.

Ostatních 20 nejlepších obrázků z celkem 160 vyhodnotila paní akademická malířka Z. Höhmová a děti dostaly za svoje ztvárnění koček krásné ceny. Paní malířce velice děkujeme za objektivní přístup k malovaným kočičákům a za čas, který výběru nejlepších děl věnovala.

Výstavy živých koček se zúčastnili vystavovatelé z různých koutů Evropy, byli zde zástupci nejen naší republiky, Slovenska, Polska, Rakouska, Německa, ale i Ruska, Ukrajiny, Švýcarska, Dánska i Řecka. Výstavu doplňovali opět prodejci se svými stánky, s potřebami pro chovatele, samozřejmě nechyběl SOS Hodonín se svými výrobky. Nikomu nevadilo, že výstava v neděli začínala až odpoledne, posuzování se v klidu stihlo. Pro vystavovatele byl na nedělní dopoledne připraven program, kde mohly vystavovatelé vidět a poslechnout si informace o 45kg želvákovi Pepovi (děti si na něj mohli dokonce sednout), pohladit si „miminko“ skunka či ježečka. S tímto programem za námi přišli zaměstnanci brněnské ZOO. Také moc děkujeme.

Protože byla naše výstava zaměřena především na děti, byl zde pro ně připraven zábavný koutek, kde si pod vedením profesionální pedagožky, nakreslily kočku, udělaly si kočičí uši, dostaly „papírovou kokardu“, mohly se vyfotit s živou kočičkou, od profesionálního fotografa, šéfredaktora a milovníka koček pana Zdeňka Gorgoně (Zdeňku, veliký dík!)

Výstava proběhla velmi dobře, bez zmatků, (až na jednu vylekanou kočičku v neděli), posuzování probíhalo plynule, a opět v pohodě a přátelství. Bylo hodně legrace i radosti. Výstava nám všem připomněla dávné výstavy, které byly kamarádské, příjemné, a mimo jiné pořádané i proto, aby se chovatelé setkali s ostatními „kočkaři“ a předali si zkušenosti a informace. V době, kdy fámy a „drby“, (moc jich nebylo a věděli jsme konkrétně „kdo“), byly předávány ústně (nebyl facebook) a byly tak nějak laskavější, spíš úsměvné, ne tak zlé a agresivní, jako dnes (máme facebook).

Výstavu hodnotíme kladně nejen proto, že my, jako pořadatelé jsme byli v pohodě, že všechno šlo, jak má, ale především, že se líbila posuzovatelům a hlavně, že byli spokojeni vystavovatelé, návštěvníci (bylo fajn vidět rozzářené oči dětí, úsměvy dospělých, opravdovou radost z výhry…). Jediní, kteří nebyli spokojeni, byli „DRAPAKI“, (nešli jim moc „kšefty“), kterým se nechtělo zaplatit za stánek.

Děkujeme všem, kdo za námi do Kongresového centra na BVV v horkých červnových dnech přijeli a už teď všechny srdečně zveme na naši příští výstavu v roce 2017, která bude opět na BVV, ale tentokrát jako součást PROPETU.

 

 2016-07 Naše kočky Veslé kočky a dítě

Děkujeme panu Gorgoňovi za fotografie, a článek v Našich kočkách číslo 8. Článek v pdf.

Výsledky výstavy Brno 2016

Výsledky ke stažení

Sobota , Sobota BIS , Neděle , Neděle BIS

Katalog ke stažení

Katalog , Dodatek 1 , Dodatek 2 , Dodatek 3

25.6. – 26.6., Kongresové centrum Brno, Hlinky 487/35

Pozor! Změna v časech zahájení a ukončení nedělní výstavy.

 propozice_2016czpropozice_2016eng

Propozice v png formátu ke stažení zde.

The propositions in png format for download here.

Plakátky pro výstavu: 1 A4 , 2 A4 , A5.


Důležitá informace pro vystavovatele!

Pro vystavovatele, kteří jsou přihlášeni na oba dny a budou muset dopoledne opustit hotel, bude v neděli 26.6. od 10:30 do 11:30 zajištěn zajímavý program, s odborníky z Brněnské ZOO, kteří představí s odborným výkladem některá zvířata, v čele s velkým (45kg) želvákem PEPOU (Želva Vroubená). Vaše kočičky budete moct umístit do klecí již v tuto dobu.


Sponzorem MVK BRNO 2016 je společnost Nativia s.r.o.


Nativia_web_banner

MVK Brno 2015 - INTERFELIS

 

Zhodnocení výstavy INTERFELIS

Za námi je další mezinárodní výstava koček INTERFELIS– tentokrát v rámci výstavy PROPET na BVV, která proběhla ve dnech 27. – 28. 6. 2015.

Byla bezvadná, radostná, všichni jsme zde byli mezi svými, mezi přáteli. Všechno probíhalo, jak mělo, v pohodě, bez stresu a nervozity. Prostorný pavilon A 2 byl v některé chvíle doslova ucpaný obdivovateli koček. Vystavovatelé přijeli z různých koutů naší republiky, ze Slovenska, Německa, Rakouska, Polska, Maďarska, Itálie, Švýcarska i Ukrajiny. Vystavovatelé byli spokojeni s posuzovateli, s prostorem i servisem, který měli pro své kočičky. Celkem se jich přihlásilo 252! A posuzovalo je 7 mezinárodních posuzovatelů. V dosahu byla jídelna, stánky s věcmi pro nejrůznější zvířecí mazlíky a venku plno nejrůznějších zvířat i atrakcí. Ve srovnání s ostatními výstavami koček v ČR to byla od ledna 2015 zatím největší kočičí akce! Byla zde téměř všechna plemena.

Nejvíce byla zastoupena „módní“ plemena- krátkosrsté britské a polodlouhosrsté mainské mývalí. Také mohli návštěvníci vidět i méně početná, ale velmi zajímavá plemena jako bezsrsté kočky sfinx nebo zde byl kudrnatý kornyš a devon rex, výjimečná plemena jako americký curl dlouhosrstý, který má uši zatočené směrem vzhůru, či egyptská Mau. K vidění byly i tradičně líbivé perské a exotické kočky, štíhlé siamské a orientální kočky a velká skupina koček sibiřských.

Tuto „přehlídku kočičí krásy„ vidělo opravdu hodně návštěvníků, v sobotu byl pavilon A2 tak plný, že kočky skoro nebylo ani vidět. Podle statistiky prošlo na BVV během víkendu přes 51 000 lidí a určitě jich hodně šlo i za kočkami. Každá z vystavených koček dostala několik vzorků kvalitního krmiva, tašku, propagační letáky firem a ti nejlepší krásné dárky od nejrůznějších sponzorů naší výstavy. Hlavním sponzorem naší výstavy byla Dobrá miska a firma NATIVIA s.r.o., také moc děkujeme i menším sponzorům – např. Sevaronu, Orion pharmě a dalším. Nemůžeme zapomenout na firmu Brit, která nám věnovala dárky pro nejlepší kočky přímo na BVV !

Všem vystavovatelům a návštěvníkům se výstava velice líbila, vítězové byli nadšeni skleněnými cenami, kokardami a dalšími věcnými cenami.

A co říci na závěr? Nezbývá, než poděkovat všem sponzorům, stevardům, posuzovatelům, vystavovatelům a jejich kočičkám a snad zase příští rok v Brně na výstavě ZO 36 Brno na shledanou.

Výstavní výbor ZO 36 Brno

 

Fotografie z výstavy ke stažení

Sada 1 Sada 2

 

Výsledky výstavy BRNO 2015

sobota, neděle, BIS sobota, BIS neděle

 

Katalog výstavy BRNO 2015

katalog, dodatek1, dodatek2,

 

Kočky SOS Hodonín děkují svazu chovatelů ZO36 Brno

za umožnění účasti na Mezinárodní výstavě koček Interfelis 2015 s našim charitativním krámkem. Čistý výtěžek z charitativního krámku činí úžasných 24.890 Kč, které použijeme na úhradu veterinárních nákladů za naše kočičí svěřence. Děkujeme!

Foto z výstavy najdete zde: PROPET

 

Propozice výstavy BRNO 2015

 

propozice v českém jazyce propsition in English language Proposition in deutscher Sprache

 

MVK Brno 2014

 

Hodnocení výstavy od paní Szymczak

Dear!

Next Adorable & Wonderful Show, as always Wonderful Brno - As Always Great Judges, Great Organizers, Amazing people, Wonderful Friends and new Friends, and adorable atmosphere, Great Breeders, and beautiful, beautiful cats, and more....more ......more - no comments - Everything SUPER ♥ PERFECT

Thank you very much to all Great Judges :)

Thank you very much to all Super Stewards and chief Stewards and friends :) for fantastic presentation of my cats :)

Thank you very much to my Friends :) for great company :)

Thank you very much to the Organizers of the show ♥ and all who helped in the organization of show :)

Thanks to everyone who was with us this weekend :) ♥

Thank you very much for the great show ♥ Thank You to all ♥

We are very Happy ♥ ♥ ♥

Thank you Brno :)

Thank you Czech Republic :)

Thank you FiFe ! ♥

Fotky z výstavy - KokeShi Devon Rex

 

Poděkování

Vážená paní Stěničková,

o.s. Kočky SOS Hodonín děkuji ZO kočky Brno 36 za umožnění umístění charitativního krámku na mezinárodní výstavě koček Memoriál Zdeňka Gorgoně st. ve dnech 28. a 29.6.2014 v Brně. V našem krámku jsme pro naše věčně hladové svěřence utržili po odečtení nákladů 10 350,- Kč.

S přátelským pozdravem

Březovská Alena

Fotky

 

Zpráva z výstavy Brno 2014

Výstavní výbor ZO 36 BRNO tímto velice děkuje všem, kteří se naší Mezinárodní výstavy koček ve dnech 28. – 29.6. 2014 zúčastnili, buď jako vystavovatelé nebo návštěvníci a také těm, kteří se podíleli na její realizaci a celém průběhu! Vážíme si Vaší přízně a budeme rádi, když zase někdy přijedete na naši výstavu i s Vašimi kočičími kamarády!!!

Naše letošní výstava byla memoriálem pana Zdeňka Gorgoně st. a konala se v ZŠ Bzenecká 23 ve dnech 28. a 29.6. 2014 za podpory městské části Brno- Vinohrady. Pan starosta této MČ dr. Čejka, osobně výstavu v sobotu zahájil velice milým a vtipným způsobem. Vše dále uváděla předsedkyně naší ZO paní PaedDr. Stěničková.

Protože jsme zde měli výstavu poprvé, měli jsme obavy „jaké to bude“, ale nakonec to dopadlo dobře. Z našeho pohledu: kamarádské prostředí, radostná práce, vše fungovalo, jak mělo, bez nervozity a zbytečných hádek. Posuzovatelé pracovali na „plné obrátky" společná večeře byla plná smíchu, vzpomínání na staré časy a nikomu se ani nechtělo jít spát. Výsledky i diplomy byly rozdány včas. Vítězové obdrželi pěkné ceny a grafiky p. Zdeňka Gorgoně st. a při předávání cen nechyběl ani radostný pláč z úspěchu. Ozvučení haly bylo perfektní. Mnozí vystavovatelé, přihlášeni pouze na sobotu se dohlásili i na neděli. Paní Pánková rychle a pečlivě zpracovávala výsledky. Celý výstavní výbor se snažil o pěkný a pohodový průběh výstavy.

Pro vystavovatele byl v provozu bufet i možnost ochutnání grilovaného masa venku. Vystavovatelé měli k dispozici židle a prostor u klecí byl dostatečně velký. Velký počet různých stánků zajišťoval možnost zakoupení hraček, škrabadel i papání pro mazlíky nebo šperků pro jejich majitele. Celý prostor výstavy pěkně doplňovala i výstavy obrázků koček dětí z Mateřské školy při fakultní nemocnici Brno, která se jmenovala „Kočky, kočky, jak si vlastně povídáte?“ Tato výstavy byla obdivována i návštěvníky a jejich dětmi, které si mohly tu svoji KOČKU namalovat v Dětském koutku.

Samozřejmě, že se našlo několik maličkostí, které bude třeba vylepšit, upravit. Kdo byl zvyklý na M palác a BVV byl možná zklamán menšími prostory, ale je třeba si uvědomit, že se naše organizace, ne naší vinou rozdělila a tím přišla o část společných finančních i hmotných prostředků. Proto bylo potřeba najít něco levnějšího. Jedním z problémů bylo dámské WC – paní uklízečka, občas „zaspala“, nebyla z naší organizace, ale místní a nikdy podobnou výstavu nezažila, i když nás to neomlouvá. V neděli bylo odpoledne v sále teplo, ale bohužel, poručit větru dešti (i když ten nakonec vzduch osvěžil) neumíme.

Přesto jsme na výstavní výbor neobdrželi žádnou výtku ani připomínku naopak posuzovatelé i vystavovatelé si pochvalovali plynulý průběh výstavy a přátelskou atmosféru. Velká škoda, že se pro nemoc nemohl výstavy zúčastnit pan Zdeněk Gorgoň, na kterého jsme se moc těšili. Tak mu touto cestou přejeme brzké uzdravení a děkujeme za ceny do BIS.

Velké poděkování patří i všem sponzorům naší výstavy, protože bez nich by to opravdu nešlo. Tak zase někdy v Brně na viděnou :-)

 

Výsledky výstavy BRNO 2014

sobota, neděle, veteráni, BIS sobota, BIS neděle

 

Katalog výstavy BRNO 2014

katalog, dodatek1, dodatek2, dodatek3

 

Propozice výstavy BRNO 2014

 

propozice v českém jazyce propozice v českém jazyce propozice v českém jazyce

 

Upozornění :
Publikování a další šíření obsahu serveru zo36brno.cz je bez písemného souhlasu ZO 36 Brno zakázáno.

 
 

© 2009 - 2010 ZO Brno 36. All rights reserved.